تخصیص ۲.۱ میلیارد دلار ارز نیمایی برای واردات تلفن همراه

عصر کالا- در سال ۱۴۰۲ برای واردات گوشی تلفن همراه ۲ میلیارد و ۹۷۸ میلیون دلار ارز تخصیص یافته که از این میزان ۸۷۶ میلیون دلار از محل ارز اشخاص و ۲ میلیارد و ۱۰۱ میلیون دلار از محل ارز نیما بوده است.

تخصیص ۲.۱ میلیارد دلار ارز نیمایی برای واردات تلفن همراه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از مهر، بانک مرکزی چند روز پیش فهرست کالاهایی که ارز مورد نیاز آنها در سال 1402 تأمین شده است را منتشر کرد. بررسی فهرست مذکور نشان می‌دهد که وزارت صنعت، معدن و تجارت سال گذشته در مجموع 44 میلیارد و 643 میلیون دلار ارز برای پاسخگویی به نیاز بخش صنعت دریافت کرده که 67 درصد از این میزان ارز تأمین شده با نرخ نیمایی و 31 درصد از محل ارز اشخاص تأمین ارز شده است. معادل دو درصد از کل ارز تأمین شده برای بخش صنعت از محل ارز ترجیحی تأمین شد.

  جزئیات ارز تخصیص یافته به وزارت صمت نیز بیانگر آن است که برای واردات گوشی تلفن همراه 2 میلیارد و 978 میلیون دلار ارز تخصیص یافته که از این میزان 876 میلیون دلار از محل ارز اشخاص و 2 میلیارد و 101 میلیون دلار از محل ارز نیما بوده است.

  گفتنی است، گزارش گمرک نیز از وضعیت واردات تلفن همراه حکایت از آن داشت که سال گذشته 14 میلیون و 222 هزار و 306 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 2.9 میلیارد دلار به شیوه تجاری و 466 هزار و 274 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 270 میلیون دلار به شیوه مسافری وارد کشور شده بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر