رشد ۳۸درصدی بازار فروش ساعت‌های هوشمند

عصر کالا- کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی کانالیز به تازگی با انتشار گزارشی جدید اعلام کرده‌اند که در دومین فصل از سال جاری میلادی ۷.۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در آمریکای شمالی فروخته و عرضه شده است.

رشد ۳۸درصدی بازار فروش ساعت‌های هوشمند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایسنا، ساعت‌های هوشمند که در سال‌های اخیر به شدت مورد محبوبیت و استقبال کاربران و علاقمندان به حوزه فناوری واقع شده‌اند، یکی از جدیدترین محصولاتی هستند که در بازار بعضی از کشورها همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، کشورهای اروپایی و شرق آسیایی فروش موفقیت آمیزتر و بهتری را برای خود به ثبت رسانده است.

  آمریکای شمالی یکی از بزرگترین بازارهای فروش ساعت‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی در جهان به شمار می‌رود.

  حالا تازه ترین آمارهای منتشر شده در وب سایت gsmarena نشان می‌دهد که فروش ساعت و گجت‌های هوشمند پوشیدنی در سه ماهه دوم سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 38 درصد رشد و افزایش مواجه شده است. این آمارها همچنین گویای درآمد دو میلیارد دلاری شرکت‌های تولیدکننده مربوطه از فروش گجت‌های پوشیدنی و ساعت‌های هوشمند است که اپل با فروش 2.9 میلیون دستگاه ساعت هوشمند اپل واچ در این بازه زمانی در صدر فهرست  رده بندی برندهای تولیدکننده ساعت هوشمند قرار گرفته است. 

  بعد از اپل، شرکت فیت‌بیت با 1.9 میلیون دستگاه ساعت هوشمند در رتبه دوم و سامسونگ با 0.8 میلیون دستگاه در رتبه سوم این جدول قرار گرفته اند. رتبه های چهارم و پنجم نیز به ترتیب به برندهای گارمین و فسیل تعلق گرفته است که در دومین فصل 2019 میلادی، 0.5 میلیون و 0.3 میلیون دستگاه ساعت هوشمند روانه بازار آمریکای شمالی کرده‌اند. این در حالیست که میزان فروش و عرضه شرکت‌های مختلف در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 2.2، 1.6، 0.4، 0.5 و 0.2 میلیون دستگاه ساعت هوشمند بوده است. 

  سایر برندها نیز در مجموع 1.3 میلیون دستگاه ساعت هوشمند به بازار کشورهای ایالات متحده آمریکا و کانادا عرضه کرده‌اند.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر