برخلاف افت فروش موبایل

شیائومی رکورد زد!

عصر کالا- درآمد شرکت چینی و نوظهور شیائومی در سه ماهه سوم سال جاری میلادی رکورد زد که بخش زیادی از آن به توسعه اینترنت اشیا و گجت‌های هوشمند خانگی مربوط می‌شود.

شیائومی رکورد زد!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به نقل از  ایسنا، شیائومی به عنوان یکی از شرکت‌های نوظهور تولیدکننده موبایل و محصولات فناوری در سال‌های اخیر از استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران و رشد قابل توجهی در بازارهای جهانی برخوردار شده است.

  بر اساس تازه‌ترین آمار و گزارش های منتشر شده از سوی شیائومی، این شرکت چینی موفق شده است در سه ماهه سوم 2019 میلادی به رکورد جدیدی در میزان درآمدزایی خود دست پیدا کند و از 7.63 میلیارد دلار نیز عبور کند.

  نکته جالب توجه آن است که بخش بزرگی از درآمد قابل توجه شیائومی در این بازه زمانی به اینترنت اشیا (IoT) و گجت‌های هوشمند خانگی مربوط می شود. این در حالیست که میزان فروش بخش گوشی‌های هوشمند این شرکت نیز همچون بسیاری دیگر از تولیدکنندگان موبایل در سومین فصل از سال جاری میلادی افت کرده است.

  میزان فروش گوشی‌های هوشمند در این بازه زمانی 4.59 میلیارد دلار بوده که نشان می دهد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.8 درصد کاهش یافته است. شیائومی همچنین در سه ماهه سوم 2019، 32.1 میلیون دستگاه موبایل در بازارهای جهانی عرضه کرده و به فروش رسانده است که بدین ترتیب در جایگاه چهارم شرکت‌های تولیدکننده گوشی هوشمند قرار میگیرد. این بدان معناست که به گفته کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کانالیز، سهم فروش آن در بازارهای جهانی 9.2 درصد گزارش و اعلام شده است.

  گجت‌های هوشمند خانگی و دستگاه‌های مبتنی بر پلتفرم اینترنت اشیا 2.22 میلیارد دلار از مجموع کل درآمدهای این شرکت را تشکیل داده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 44.4 درصد رشد و افزایش پیدا کرده است.

  بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، همچنین تلویزیون‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های شیائومی نیز 824 میلیون دلار درآمدزایی برای این شرکت داشته‌اند. به عبارتی دیگر، سهم آن 36.5 درصد از بازارهای جهانی بوده است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر