با گوشی قدیمی که با رجیستری قطع شده چه کنیم ؟

عصر کالا- در‌صورتی‌که با وجود انجام فرآیندهای مربوط به رجیستری یا ناآگاهی از این فرآیندها، پیامکی مبنی‌بر قطع سرویس در اپراتورهای همراه دریافت کرده‌ یا ارتباط شما قطع شده‌ است، مشکل خود را با سامانه‌ همتا مطرح و موضوع را پیگیری کنید.

با گوشی قدیمی که با رجیستری قطع شده چه کنیم ؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایسنا، با اجرای طرح رجیستری، در راستای حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی‌های قاچاق به جای گوشی‌های قانونی، صرفا گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند، فعال خواهند شد. بنابراین در‌صورتی‌که شناسه‌ گوشی در سیستم اپراتوری ثبت نشده باشد، برای کاربر پیامکی ارسال می‌شود که تنها تا یک ماه دیگر از شبکه خدمات دریافت خواهد کرد و پس از آن از شبکه سرویس نخواهند گرفت. گوشی‌هایی که پیش از اجرایی شدن طرح رجیستری در شبکه‌های اپراتوری فعال بودند، نیازی به رجیستری ندارند، اما گوشی‌هایی که اکنون توسط کاربران خریداری می‌شوند، باید همان زمان و هنگام فروش، فرآیند ثبت برایشان انجام شود. از طرفی برخی از گوشی‌ها هستند که توسط مسافرانی که به ایران می‌آیند، وارد کشور شده است. این گوشی‌ها در‌صورتی‌که بخواهند کمتر از یک ماه در ایران بمانند، نیازی به رجیستری ندارند، اما با گذشت یک ماه از زمان ورود، باید فرآیندهای رجیستری برایشان انجام شود. بنابراین اگر مدعی روشن بودن گوشی قبل از تاریخ‌های اعلامی برای برندهای مشمول طرح هستید، جهت پیگیری موضوع را به مرکز تماس طرح با شماره 096366 یا به آدرس ایمیل سامانه‌ همتا اعلام کنید. همچنین برای هرگونه سوال و حل مشکلات مربوط به طرح رجیستری می‌توانید با مرکز تماس طرح با شماره 096366 تماس حاصل کنید.

  درصورتی‌که گوشی خود را از خارج از کشور خریداری کرده‌اید، یک ماه مهلت دارید در سایت گمرک اقدام به ورود اطلاعات و حقوق و عوارض گمرکی کرده، رسید آن را پرینت گرفته و در سایت سامانه همتا در بخش مسافری ثبت و به آدرس همتا ایمیل کنید. درصورت وصل نشدن گوشی پس از دو تا سه روز، مشکل خود را با مرکز تماس طرح 096366 یا به آدرس ایمیل همتا مطرح کنید.اگر جزو مسافرانی هستید که می‌خواهید از سیم‌کارت‌های داخلی استفاده کنید و به همین منظور، حقوق و عوارض گمرکی گوشی مسافری خود را پرداخت کرده‌اید اما گوشی همچنان قطع سرویس است، تصویر رسید خود را در سایت همتا در بخش مسافری ثبت و همچنین با شرح موضوع به آدرس ایمیل همتا ارسال کنید.اگر گوشی مستعمل خود را بنا به هر دلیلی در فروشگاه‌های خارج از کشور تعمیر یا تعویض کرده‌اید که منجر به تغییر IMEI گوشی شده است و پیامکی از سامانه همتا مبنی‌بر قطع سرویس دریافت کرده‌اید یا قطع سرویس شده‌اید، IMEI  گوشی قبلی و IMEI  گوشی جدید به همراه نام و نام‌خانوادگی، کد ملی و شماره تلفن همراهی که در گوشی استفاده می‌شود را به همراه تمام مستندات و با شرح موضوع به آدرس ایمیل همتا  بفرستید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر