نماینده مجلس دهم:

موفقیت در مبارزه با قاچاق کالا بدون برخورد با مافیا ممکن نیست

عصر کالا- نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: اگر به مافیای پشت پرده قاچاق کالا و ارز نپردازیم و آنها را شناسایی و برخورد نکنیم، در حوزه قاچاق کالا امیدی به توفیق نیست.

موفقیت در مبارزه با قاچاق کالا بدون برخورد با مافیا ممکن نیست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از تسنیم، یحیی کمالی پور با اشاره به اینکه در چند سال اخیر یکی از چالش های فراروی کشور ما اقتصاد بوده است، گفت با وجود اینکه شعار سال گذشته اقتصاد مقاومتی بود اما نتوانستیم  از شعار سال بهره مندی لازم را ببریم. یعنی نتوانستیم به شعار سال جنبه عملیاتی بدهیم و شعار در معنا و مفهوم خودش تحقق پیدا نکرد.

  وی در خصوص چرایی عدم تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:  فعالیت های اقتصادی ما در حوزه تولیدات داخلی با رکود جدی مواجه شد و بعضا خیلی از کارخانه ها تعطیل و خیلی ها بیکار شدند و نه تنها ما نتوانستیم به بحث اشتغال بپردازیم و آمار و ارقام بیکاری را کاهش دهیم بلکه در آمار و ارقامی که اخیرا اعلام شده درصد بیکاری ما بالا رفته است.

  نماینده مردم جیرفت در مجلس با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری، عنوان کرد: امسال مقام معظم رهبری آمدند و سه موضوع را در شعار سال خلاصه کردند که اینها امروز چالش و دغدغه اساسی کشور است، اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید.

  وی با اذعان به اینکه مجلس وظیفه اصلی نظارتی خودش را فراموش کرده و دچار روزمرگی شده است، متذکر شد: در مجلس مرتب قانون تصویب می کنیم اما نمی دانیم چقدر از این قانونی که تصویب می کنیم اجرایی می شود.

  کمال پور افزود: بزرگترین نقص ما عدم اجرای قانون است، بعضا برخی از قوانین اصلا اجرا نمی شوند بعضی از قوانین ما ناصحیحی اجرا می شوند و بعضی از قوانین ابتر اجرا می شوند. بنابراین مجلس با ایجاد بسترهای لازم و سازوکارهای مناسب در نظارت صحیحی بر اجرای قوانین می تواند هم به اقتصاد کمک کند و هم به تولید کمک کند.

  وی با بیان اینکه عزم جدی برای برخورد با قاچاق کالا وجود ندارد، خاطر نشان شد:  به اعتقاد بنده ما باید زنجیره بهم پیوسته فساد در حوزه قاچاق کالا و ارز را شناسایی و نهایتا با برخورد جدی با آنها ریشه فساد را قطع کنیم و الا اگر به مافیای پشت پرده قاچاق کالا و ارز نپردازیم و آنها را شناسایی و برخورد نکنیم، در حوزه قاچاق کالا کما اینکه تا الان توفیق زیادی نداشتیم من بعد هم امیدی به توفیق نیست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر