رییس کل گمرک:

گمرک برنامه‌ای برای ثبت گوشی‌های قاچاق ندارد

عصر کالا- در زمینه گوشی‌های مسافری معافیت مالیاتی ۸۰ دلاری در نظر گرفته شده است و پس از ثبت گوشی مسافری، اطلاعات تجهیز به وزارت صنعت، معدن، تجارت و سپس وزارت ارتباطات ارسال می‌شود.

گمرک برنامه‌ای برای ثبت گوشی‌های قاچاق ندارد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، فرود عسگری  رییس کل سازمان گمرک درباره طرح رجیستری گفت: همانطور که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است، سازمان گمرک از دستگاه‌های فعال در طرح رجیستری به شمار می‌رود و توانسته عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و حتی دیتابیس خود را در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار داده است.

  وی افزود: در زمینه گوشی‌های مسافری معافیت مالیاتی 80 دلاری در نظر گرفته شده است و پس از ثبت گوشی مسافری، اطلاعات تجهیز به وزارت صنعت، معدن، تجارت و سپس وزارت ارتباطات ارسال می‌شود.

  رییس کل گمرک درباره تطهیر کالای قاچاق با دریافت گمرکی اظهار داشت:  گمرک هیچ برنامه‌ای برای ثبت تلفن‌های همراه قاچاق ندارد.

  وی تاکید کرد: تعرفه واردات موبایل 16 درصد است و ترخیص موبایل در صورت اخذ مجوزهای لازم در یک و نیم روز انجام می‌شود. حتی برای برندهای مشمول رجیستری این عملیات در کمتر از 4 ساعت محقق می‌شود.

  فرود عسگری با اشاره به تعداد گوشی‌هایی که به صورت مسافری وارد کشور شده و ثبت شده است، خاطر نشان کرد: از زمان اجرای طرح تا به امروز بیشتر از 10 هزار دستگاه تلفن همراه به صورت مسافری با پرداخت حق گمرکی ثبت شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر