جولان کالاهای قاچاق در بازار شب عید

عصر کالا- بازار لوازم خانگی بازهم مانند سال های گذشته به بی نظمی رسیده است. بی نظمی از نوع کالای قاچاق که با وجود طرح مبارزه با آن، از شلوغی و عدم نظارت ها در بازار شب عید استفاده کرده و متاسفانه برخی از واحدهای صنفی به صورت علنی در حال فروش کالای قاچاق هستند.

جولان کالاهای قاچاق در بازار شب عید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ال کا ایران، با نزدیک شدن به پایان سال 1396 و به عبارت دیگر شروع بازار شب عید، بازار لوازم خانگی نیز پر رفت و آمد شده است. مهمترین دلیل آن خرید جهیزیه برای نو عروسان است که برای آغاز یک زندگی مشترک آماده می شوند.

  اما این شلوغی بازار لوازم خانگی بازهم مانند سال های گذشته به بی نظمی رسیده است. بی نظمی از نوع کالای قاچاق که با وجود طرح مبارزه با آن، از شلوغی و عدم نظارت ها در بازار شب عید استفاده کرده و متاسفانه برخی از واحدهای صنفی به صورت علنی در حال فروش کالای قاچاق هستند.

  گزارش میدانی از سطح بازار نشان می دهد که بسیاری از واحدهای صنفی حتی برخی از محصولات قاچاق را پشت ویترین مغازه های خود گذاشته اند و به دلیل رکود موجود در واحدهای صنفی در ماه های گذشته، دل به فروش بازار شب عیدشان خوش کرده اند.اما به چه قیمت ؟

  ارزانی گاه چند میلیونی نسبت به محصول شرکتی و رسمی و سود بیشتر برای واحد صنفی متخلف، مزه فروش و خرید کالای قاچاق را به زیر زبان خریدار و فروشنده برده است در شرایطی که هر دو طرف از صدمات غیرقابل جبران مالی و اقتصادی این ناهنجاری بی اطلاع هستند.

  با وجود فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه جدی با ورود و فروش کالای قاچاق، به نظر می رسد که پایان سال فرصت مناسبی برای فروشندگان کالای قاچاق فراهم آورده تا در زیر سایه بی نظارتی مطلق به فروش اینگونه کالاها ادامه دهند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر