مدیران خودرو

بر اساس ابلاغ وزیر صنعت؛

سازمان‌های وزارت صمت مکلف به استفاده از کالا و خدمات ایرانی شدند

عصر کالا- وزیر صنعت ، معدن و تجارت به همه واحدها و سازمان‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه ابلاغ کرد که از خرید کالا و استفاده از خدمات خارجی خودداری کنند.

سازمان‌های وزارت صمت مکلف به استفاده از کالا و خدمات ایرانی شدند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا»  به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه واحدها و سازمان‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه ابلاغ کرد که از خرید کالا و استفاده از خدمات خارجی خودداری کنند.

  بر این اساس، این وزارتخانه اعلام کرد که با بروز شدن فهرست تولیدات و خدمات داخلی در پورتال وزارت صنعت ، معدن و تجارت کلیه واحدها ، سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه این وزارتخانه مکلف شدند، با مراجعه به فهرست یاد شده از خرید کالای خارجی و خدماتی که نام آنها در فهرست مذکور درج شده است خودداری و مراقبت و نظارت داشته باشند، تا پیمانکاران آنان نیز این موضوع را رعایت کنند .

  طبق یکی از بندهای قانونی ، ارجاع کلیه فعالیتهای خدماتی ( فنی و مهندسی ) ، ساخت ،‌ نصب و تامین کالاهای مورد نیاز فقط به شرکتهای ایرانی دارای صلاحیت مجاز است و در صورت عدم ارائه خدمات و کالاهای مورد نظر از سوی شرکتهای ایرانی ، صرفا با رعایت ماده 4 قانون مذکور ( هماهنگی با وزارت صنعت ، معدن و تجارت ) می تواند با مشارکت ایرانی – خارجی یا خارجی واگذار شود .

  به روز رسانی فهرست تولیدات و خدمات داخلی که در پورتال وزارت صنعت ،معدن و تجارت درج شده است به دنبال تکلیف ماده 3 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور وبا همکاری انجمن‌ها و تشکلهای مربوط صورت گرفت .

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر