کاهش فروش در خارج از چین؛

هواوی میت ۳۰ بدون اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید

عصر کالا- موبایل های سری«میت ۳۰» این شرکت همراه اندروید ۱۰ اما بدون اپلیکیشن های گوگل عرضه می شوند. به گفته یکی از مدیران هواوی نسخه های جایگزین اپلیکیشن های گوگل هم اکنون در حال توسعه هستند.

هواوی میت ۳۰ بدون اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایلنا، رندرهای پرچمدار آتی هواوی به نام «میت 30 پرو» زیبا به نظر می رسد. این موبایل طی چند روز آتی رونمایی می شود. درهمین راستا هواوی تایید کرده این دستگاه بدون هیچ یک از اپلیکیشن های اندروید به بازار می آید. در عوض جایگزین های این اپلیکیشن ها که توسط طرف سوم توسعه یافته اند در دستگاه عرضه می شوند. البته در این سری از سیستم عامل اندروید10 استفاده خواهد شد.

  « وانگ چنگلو» مدیر بخش نرم افزارهای مصرفی هواوی در کنفرانس IFA2019 اعلام کرد این شرکت مشغول توسعه نسخه های جایگزین اپلیکیشن ها و سرویس های گوگل است.

  البته هنوز مشخص نیست اپلیکیشن های اصلی گوگل چگونه در این دستگاه جایگزین می شوند. این در حالی است که می توان با کمک اپلیکیشن های مختلف به سرویس جی میل دسترسی یافت. اما اپلیکیشن های دیگر مانند گوگل درایو یا تقویم را سخت تر می توان جایگزین کرد زیرا هر دو این اپلیکیشن ها به سرویس هایی متکی هستند که هم اکنون برای هواوی فراهم نیستند.

  از زمان تحریم های آمریکا علیه هواوی، این شرکت مرتبا اعلام کرده ترجیح می دهد از سیستم عامل اندروید استفاده کند. بسیاری از کارشناسان معتقد بودند این به معنی آن است که هواوی قصد دارد از نسخه ای از اندروید استفاده کند که شامل سرویس ها و اپلیکیشن های گوگل است، اما اندک تمایزهایی دارد.

  اکنون کارشناسان تخمین می زنند با حذف اپلیکیشن های گوگل در موبایل «میت30»  فروش آن در خارج از چین حدود 30 درصد کاهش می یابد. البته در چین میزان فروش دستگاه های هواوی چندان تغییری نمی کند.

  طبق گزارشی از «نیکی اشین ریویو» سری موبایل های «میت 30»  نخستین دستگاه هایی هستند که بدون سرویس گوگل عرضه می شود. موبایل تاشو هواوی به نام « میت ایکس» دومین دستگاه هواوی خواهد بود که بدون اپلیکیشن های گوگل عرضه می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر