ورود سرمایه‌گذار کره‌ای به بازار لوازم خانگی ایران

تولید سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه

عصر کالا- ایران و کره کارخانه مشترک لوازم خانگی می سازند و زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در کارخانه جدید لوازم خانگی فراهم می شود.

ورود سرمایه‌گذار کره‌ای به بازار لوازم خانگی ایران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از گروه اقتصادی آنا از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: هیأت مدیره شرکت تولیدی داخلی پس از انجام مذاکرات متعدد و طولانی موفق شد تا موافقت شرکت بین المللی LG را برای انتقال تکنولوژی روز دنیا به ایران کسب کرده و در فاز اول اقدام به توسعه و راه اندازی کارخانه تولید یخچال فریزر تحت برند تجاری این شرکت کره‌ای را در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان استان کرمان کند.
  وی هدف از اجرای این برنامه را تحقق شعار مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغال دانست و افزود: توسعه صنعت لوازم خانگی به عنوان یک صنعت استراتژیک در جهت توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و در این راستا تولید یخچال فریزر ایرانی تحت نام این برند با هدف توسعه صادرات لوازم خانگی به کشورهای منطقه اولین گام در این مسیر محسوب می شود.
  به گفته طحان پور با موافقت این شرکت کره‌ای درباره انتقال تکنولوژی به ایران کارخانه جدید در فضایی به مساحت 70 هزار متر مربع احداث می شود که ظرفیت تولید این کارخانه بیش از 150 هزار دستگاه انواع یخچال، فریزر و ساید بای ساید در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان استان کرمان است و قرار است با توسعه بیشتر، ظرفیت تولید سالانه خود را به بیش از 300 هزار در سال برساند.
  رئیس اتحادیه لوازم خانگی تاکید کرد: این سرمایه گذاری در پی موافقت این دو شرکت در راستای انجام نوعی سرمایه گذاری مشترک صورت گرفته است و به عنوان دستاوردهای مهم این اقدام می توان به ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم و انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز ساخت دنیا در تولید محصولات یخچال و فریزر به کشور به درون کشور اشاره کرد.
  طحان پور ادامه داد: تلاش این گروه تولیدکننده داخلی بر این است تا توسعه تولید حتی الامکان با حفظ سطوح کیفی قطعات داخلی سازی شده و در کنار اشتغال زایی برای نیروی کار ایرانی، از خروج ارز از کشور جلوگیری شود.
  بنا بر این گزارش حضور متخصصان کره ای در کنار متخصصان ایرانی و انتقال دانش فنی کره ای ها به ایرانی ها نه تنها تخصص ایرانی ها را بالا می برد بلکه نقطه قوتی است برای ایرانی ها تا با فراگرفتن این دانش آن را بومی کنند.
  در این راستا پیش از شروع استقرار خط تولید یخچال، یک تیم 40 نفره از متخصصان شرکت تولیدکننده ایرانی جهت اخذ آموزش های لازم به مدت 60 روز به کارخانجات شرکت تولیدکننده مادر درکره اعزام شدند تا ضمن فراگیری دانش فنی، آمادگی لازم جهت استقرار خط تولید را کسب کنند.
  به گفته رئیس اتحادیه لوازم خانگی با شروع استقرار خط تولید بیش از 120 نفر از متخصص و مهندسین کره ای به ایران آمده اند تا آموزش های لازم را در اختیار متخصصان گلدیران قراردهند و خط تولید یخچال در ایران راه اندازی شده و زمینه تولید این محصول در کشور فراهم شود.
  همچنین پس از استقرار خط تولید یخچال، یک تیم کره ای به مدت یکسال در کارخانجات مستقر خواهند بود تا از عملکرد صحیح خط تولید اطمینان حاصل گردد و از ایجاد وقفه در تولید جلوگیری شود.
  با راه اندازی این کارخانجات در یکی از مناطق محروم کشور شرایط برای اشتغال جوانان مهیا می شود به طوری که به صورت مستقیم برای 500 نفر و غیر مستقیم برای 2000 نفر شغل ایجاد خواهد شد. در حال حاضر گلدیران سه هزار و 500 پرسنل دارد که پس از راه اندازی این کارخانجات به بیش از 4000 نفر افزایش خواهد یافت و این مهم یکی از دستاوردهای تأسیس این واحد صنعتی به شمار می رود.
  طحان پور در پایان یادآور شد:گروه گلدیران در تلاش است تا با تولید کالا در تراز جهانی و با کیفیت عالی هم رضایت مشتریان داخلی را تأمین نماید و هم پس از تامین بازر داخلی، تبدیل به هاب منطقه ای صادرات محصولات برند ال جی LG تولید شده در ایران به کشور های منطقه ای اطراف شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر