بوش و ویرپول به دنبال خرید کارخانه ارج

عصر کالا- پس از انتشار اخبار تعطیلی کارخانه های ارج و آزمایش، خبرهای ضد و نقیض فراوانی در خصوص احیای این دو کارخانه بزرگ و قدیمی منتشر شد اما متاسفانه به دلیل مشکلات موجود تا به امروز تمامی فعالیت های مربوط به احیای مجدد این دو کارخانه در حد حرف باقی مانده و به مرحله اجرا نرسیده است.

بوش و ویرپول به دنبال خرید کارخانه ارج
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ال کا ایران، پس از انتشار اخبار تعطیلی کارخانه های ارج و آزمایش، خبرهای ضد و نقیض فراوانی در خصوص احیای این دو کارخانه بزرگ و قدیمی منتشر شد اما متاسفانه به دلیل مشکلات موجود تا به امروز تمامی فعالیت های مربوط به احیای مجدد این دو کارخانه در حد حرف باقی مانده و به مرحله اجرا نرسیده است.

  شرکت آزمایش که در حال حاضر برند خودرا به بخش خصوصی اجاره داده و این بخش خصوصی در حال تولید محصولات آزمایش است.

  بر اساس گزارشات منتشر شده «ال کا ایران» در ماه های گذشته، بخش خصوصی که در حال حاضر برند آزمایش را اجاره کرده است در حال گفتگو با چند برند چینی و یک برند اروپایی برای واردات یخچال و ماشین لباس شویی بوده و البته به تولید کولرهای معروف آبی خود نیز مشغول است.

  در حال حاضر این بخش خصوصی در شهر شیراز مستقر شده و به هر نحو ممکن در حال زنده نگه داشتن برند خوش آوازه آزمایش است.

  اما در خصوص برند ارج همچنان ابهامات بسیار زیادی وجود دارد. به گفته عباس هاشمی مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت دو بخش خصوصی به صورت جدی خواهان خرید کارخانه ارج هستند.

  بر اساس اطلاعات به دست آمده خبرنگار «ال کا ایران»،  ارج در مساحتی بالغ بر 100 هزار متر مربع برای دو برند معتبر اروپایی بسیار جذاب شده و این دو برند اروپایی خواستار خریداری کارخانه ارج هستند.

  یک منبع آگاه در گفتگو با «ال کا ایران» عنوان کرد : برند آلمانی بوش، ویرپول ایتالیا  و آدمیرال خواستار خریداری کارخانه ارج هستند اما به دلیل اینکه این کارخانه زیر نظر هلدینگ بانک ملی بوده، نیازمند کارشناسی جهت قیمت گذاری زمین کارخانه است که تا به امروز مشخص نشده.

  وی افزود : این برندهای معتبر به صورت قطعی مشتری خرید کارخانه بوده و منتظر اعلام قیمت زمین از سمت صاحبان فعلی ارج هستند.

  به گزارش «ال کا ایران» اینکه به چه دلیل تا به این لحظه قیمت گذاری زمین انجام نشده مشخص نیست و باید امیدوار بود پای دلال های زمین به قرارداد این دو کارخانه قدیمی ایران باز نشود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • هومکس
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو