احتمال کاهش قیمت لوازم خانگی + جزییات

عصر کالا- رییس اتحادیه لوازم خانگی گفت: با توجه به قولی که کارخانه‌ها درخصوص افزایش میزان تولید لوازم خانگی بعد از ماه صفر به ما داده‌اند، احتمال می‌دهیم قیمت‌ها نیز روند نزولی به خود بگیرد.

احتمال کاهش قیمت لوازم خانگی + جزییات
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به  نقل از اقتصادآنلاین ، مرتضی میری درباره بازار لوازم خانگی در ایام ماه محرم و صفر بیان کرد: میزان تقاضا و فروش لوازم خانگی با توجه به ماه محرم به حداقل رسیده و هیچ تغییری در قیمت‌ها نیز نداشته‌ایم و این وضعیت تا اواخر ماه صفر ادامه خواهد داشت.

  وی درباره چشم‌انداز این بازار برای بعد از ماه صفر اظهار کرد: با توجه به قولی که کارخانه‌ها درخصوص افزایش میزان تولید لوازم خانگی بعد از ماه صفر به ما داده‌اند، احتمال می‌دهیم قیمت‌ها نیز روند نزولی به خود بگیرد اما ممکن است با افزایش تولید، قیمت‌ها ثابت بماند و تنها شاهد آرامش و ثبات بازار باشیم.

  این فعال صنفی از قطع کامل واردات لوازم خانگی از کره خبر داد و گفت: در حال حاضر ارتباط ما برای واردات لوازم خانگی از کره به طور کامل قطع شده است و به جای آن از چین وارد می‌کنیم؛ کالاهای چینی با کیفیت بسیار بالایی هستند و اگر مردم عکس این را باور دارند به خاطر کوتاهی تاجران ایرانی است که کالای مرغوب چینی وارد نمی‌کردند.

  وی ادامه داد: دو برند ال‌جی و سامسونگ واردات لوازم خانگی از شرکت‌های باکیفیت چینی را آغاز کرده‌اند و پیش‌بینی ما این است که ظرف دو سه ماه آینده، کالاهای این دو برند ایرانی نیز مجددا وارد فروشگاه‌های کشور شود.

  میری با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین نیاز داخلی نداریم، درباره وضعیت صادرات توضیح داد: درحال حاضر لوازم خانگی ما به کشورهای اطراف مانند عراق، افغانستان و پاکستان صادر می‌شود اما متاسفانه میزان تجارت ما برای این کالا با کشور‌های اروپایی بسیار کم است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر