معاون طرح و برنامه وزارت صمت در استان قزوین:

تولید انواع لوازم خانگی در کشور ۵۰ تا ۱۲۰ درصد رشد پیدا کرده است

عصر کالا- معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۵۰ تا ۱۲۰ درصدی تولید انواع لوازم خانگی در کشور بوده ایم.

تولید انواع لوازم خانگی در کشور ۵۰ تا ۱۲۰ درصد رشد پیدا کرده است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از شاتا، سعید زرندی روز پنجشنبه در بازدید از یک واحد تولید قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی در شهرک صنعتی کاسپین 2 (آبیک) افزود: سال گذشته به دلیل برخی مشکلات ناشی از تحریم ها شاهد خروج شرکت های خارجی لوازم خانگی از کشور بودیم اما کارخانجات داخلی به سرعت جای آنها را پر کردند.

  وی با بیان اینکه یکی از معضلات تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور تنوع بالای محصولات و مقیاس محدود تولید بود،افزود: با رشد تولیدات این حوزه و اجماع بین فعالان این بخش برای حل این مشکل و رونق قطعه سازی لوازم خانگی نیز امیدوار هستیم.

  وی اظهار داشت: تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور علاوه بر ظرفیت مناسب برای تامین نیازهای داخلی از پتانسیل خوبی برای صادرات محصول به کشورهای همسایه برخوردار هستند.

  زرندی با بیان اینکه در گذشته با تعدد شرکت های لوازم خانگی و انواع برندهای کوچک در این حوزه روبرو بودیم،افزود: امروزه شاهد تشکیل برندهای بزرگ در این زمینه هستیم که می تواند زمینه صادرات لوازم خانگی از کشور به خارج را فراهم کند.

  وی با بیان اینکه کیفیت لوازم خانگی داخلی نیز در سال های اخیر رشد پیدا کرده است،گفت: در همین راستا شاهد ایجاد مراکز تحقیق و توسعه در این خیلی از شرکت های داخلی بوده ایم.

  وی در ادامه به ایجاد خط تولید ماسک در برخی واحدهای تولیدی کشور پس از شیوع کرونا و در پی افزایش تقاضا برای این محصول، گفت: تا اسفند ماه ظرفیت تولید روزانه ماسک بهداشتی 100 هزار عدد بود که این رقم اکنون به 6 میلیون عدد در روز رسیده است.

  وی افزود: نیاز بازار و حذف مقررات زائد موجب ارتقای تولید محصولات سلامت محور در کشور شده است و کرونا یک فرصت بود تا در راستای تامین نیاز کشور بتوانیم بخشی از موانع تولید و مقررات دست و پاگیر را از میان برداریم.

  زرندی در ادامه از برنامه وزرات صنعت،معدن و تجارت برای احیای 2200 واحد تولیدی تعطیل و راکد در سال جهش تولید خبر داد و گفت: در کنار احیای طرح ها و واحدهای راکد به دنبال تثبیت و ارتقای تولیدات در 14 صنعت که تولیدات آنها از نیازهای مهم کشور است هستیم.

  وی در ادامه از اعلام آمادگی 328 واحد تولیدی بزرگ برای حضور در بورس خبر داد و گفت: تامین مالی این واحدها از طریق بازار بورس و سرمایه انجام خواهد شد که یک فرصت عالی برای این واحدها به شمار می رود.

  بازدید از 2 واحد و یک طرح تولیدی از دیگر برنامه های سفر یکروزه معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت به استان قزوین است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر