کارخانه جدید لوازم‌خانگی ایرانی با مشارکت کره‌ای‌ها ساخته می‌شود

عصر کالا- رئیس اتحادیه لوازم‌خانگی گفت: ایران و کره کارخانه مشترک لوازم‌خانگی می‌سازند و زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در کارخانه جدید لوازم‌خانگی فراهم می‌شود.

کارخانه جدید لوازم‌خانگی ایرانی با مشارکت کره‌ای‌ها ساخته می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از صمت ؛ محمد طحان پور در گفت‌وگو با شاتا افزود: هیأت مدیره شرکت گلدیران پس از انجام مذاکرات متعدد و طولانی موفق شد تا موافقت شرکت بین‌المللی LG را برای انتقال فناوری روز دنیا به ایران کسب کرده و در فاز اول اقدام به توسعه و راه‌اندازی کارخانه تولید یخچال‌فریزر تحت برند تجاری ال‌جی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان استان کرمان کند.
  وی هدف از اجرای این برنامه را تحقق شعار مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغال دانست و افزود: توسعه صنعت لوازم‌خانگی به‌عنوان یک صنعت استراتژیک در جهت توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و در این راستا تولید یخچال‌فریزر ایرانی ال‌جی باهدف توسعه صادرات لوازم‌خانگی به کشورهای منطقه نخستین گام در این مسیر محسوب می‌شود.
  به گفته طحان پور با موافقت شرکت ال‌جی درباره انتقال فناوری به ایران کارخانه جدید در فضایی به مساحت 70 هزار مترمربع احداث می‌شود.


  وی تصریح کرد: ظرفیت تولید این کارخانه بیش از 150 هزار دستگاه انواع یخچال، فریزر و ساید بای ساید در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان استان کرمان است و قرار است با توسعه بیشتر، ظرفیت تولید سالانه خود را به بیش از 300 هزار در سال برساند.رئیس اتحادیه لوازم‌خانگی تأکید کرد: این سرمایه‌گذاری در پی موافقت این دو شرکت در راستای انجام نوعی سرمایه‌گذاری مشترک صورت گرفته است و به‌عنوان دستاوردهای مهم این اقدام می‌توان به ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم؛ و انتقال دانش فنی و فناوری روز ساخت دنیا در تولید محصولات یخچال و فریزر به کشور به درون کشور اشاره کرد.طحان پور ادامه داد: تلاش گروه گلدیران بر این است تا توسعه تولید حتی‌الامکان با حفظ سطوح کیفی قطعات داخلی‌سازی شده و در کنار اشتغالزایی برای نیروی کار ایرانی، از خروج ارز از کشور جلوگیری شود.بنابراین گزارش حضور متخصصان کره‌ای در کنار متخصصان ایرانی و انتقال دانش فنی کره‌ای‌ها به ایرانی‌ها نه‌تنها تخصص ایرانی‌ها را بالا می‌برد بلکه نقطه قوتی است برای ایرانی‌ها تا با فراگرفتن این دانش آن را بومی کنند.

  در این راستا پیش از شروع استقرار خط تولید یخچال، یک تیم 40 نفره از متخصصان گلدیران جهت اخذ آموزش‌های لازم به مدت 60 روز به کارخانجات شرکت LG در کره اعزام شدند تا ضمن فراگیری دانش فنی، آمادگی لازم جهت استقرار خط تولید را کسب کنند.
  به گفته رئیس اتحادیه لوازم‌خانگی با شروع استقرار خط تولید بیش از 120 نفر از متخصص و مهندسین کره‌ای به ایران آمده‌اند تا آموزش‌های لازم را در اختیار متخصصان گلدیران قراردهند و خط تولید یخچال در ایران راه‌اندازی شده و زمینه تولید این محصول در کشور فراهم شود.

  همچنین پس از استقرار خط تولید یخچال، یک تیم کره‌ای به مدت یکسال در کارخانجات مستقر خواهند بود تا از عملکرد صحیح خط تولید اطمینان حاصل گردد و از ایجاد وقفه در تولید جلوگیری شود.
  با راه‌اندازی این کارخانجات دریکی از مناطق محروم کشور شرایط برای اشتغال جوانان مهیا می‌شود به‌طوری‌که به‌صورت مستقیم برای 500 نفر و غیرمستقیم برای 2000 نفر شغل ایجاد خواهد شد. درحال‌حاضر گلدیران سه هزار و 500 پرسنل دارد که پس از راه‌اندازی این کارخانجات به بیش از 4000 نفر افزایش خواهد یافت و این مهم یکی از دستاوردهای تأسیس این واحد صنعتی به شمار می‌رود.
  طحان پور در پایان یادآور شد: گروه گلدیران در تلاش است تا با تولید کالا در تراز جهانی و باکیفیت عالی هم رضایت مشتریان داخلی را تأمین نماید و هم پس از تأمین بازار داخلی، تبدیل به هاب منطقه‌ای صادرات محصولات برند ال‌جی LG تولیدشده در ایران به کشورهای منطقه‌ای اطراف شود

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر