تامین ارز و ورق تولیدکنندگان لوازم‌خانگی مشروط شد

عصر کالا- یک مقام مسئول با اشاره به جزئیات مصوبات ستاد تنظیم بازار برای تولید و فروش لوازم خانگی در بازار گفت:تامین ارز و ورق مورد نیاز واحدهای تولیدی، منوط به ثبت اطلاعات مذکور در سامانه انبارها است.

تامین ارز و ورق تولیدکنندگان لوازم‌خانگی مشروط شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، محمدرضا کلامی از دو تصمیم ستاد تنظیم بازار برای تولیدکنندگان لوازم خانگی خبر داد و گفت: برنامه تولید 12 میلیون و 300 هزار دستگاه لوازم خانگی بزرگ، متوسط و کوچک از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی شده که نیاز ارزی سالانه آنها 1.5 میلیارد دلار است؛ ضمن اینکه مقرر شد تا 300 هزار تن انواع ورق سرد و گرم در اختیار این صنعت قرار گیرد.

  سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار، بانک مرکزی نسبت به تأمین ارز مواد اولیه و قطعات تولید لوازم خانگی مطابق فهرست ثبت سفارش‌های اعلامی از سوی این وزارتخانه اقدام خواهد کرد و در عین حال، ورق مورد نیاز واحدهای تولیدی نیز در قالب قراردادهای بلندمدت یا عرضه اختصاصی در بورس (مچینگ) به قیمت‌های کشف شده در بورس تأمین خواهد شد.

  به گفته وی، به منظور اطمینان از شیوه توزیع، قیمت و موجودی تولیدکنندگان لوازم خانگی، ستاد تنظیم بازار تولیدکنندگان را مکلف کرده تا نسبت به بارگذاری و ثبت اطلاعات تولید، توزیع، قیمت و موجودی واحدهای تولیدی و نمایندگان و عرضه‌کنندگان محصولات خود، در سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها اقدام نمایند.

  کلامی گفت: تأمین ارز و ورق مورد نیاز واحدهای تولیدی، منوط به ثبت اطلاعات مذکور در سامانه جامع انبارها و سامانه جامع تجارت است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر