مدیر دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اعلام کرد:

هدف گذاری تولید بیش از ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال جاری

افزایش ۳۷ درصدی تولید لوازم خانگی در ۵ ماهه امسال

عصر کالا- مدیر دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: در سال گذشته بیش از ۹ میلیون دستگاه لوازم خانگی کوچک و بزرگ در کشور تولید شد و هدف گذاری امسال بر رسیدن این رقم به ۱۲ میلیون دستگاه است.

هدف گذاری تولید بیش از ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال جاری
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از شاتا، کیوان گردان در آیین انعقاد قرارداد بین شرکت های نیکسان و سوزوکی که در شهر صنعتی کاوه انجام شد، با اشاره‌ به ‌سیاست وزارت صمت بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرو سیاست اقتصاد مقاومتی و سیاست های دولت، مسیری را برای توسعه صنعت پیش بینی کرده است و با تمام توان ‌برای رشد و توسعه حرکت خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: در این راستا از خردادماه سال 97 تا به امروز براساس سیاست های حمایت از تولید، در اوج تحریم ها ورود لوازم خانگی به داخل را ممنوع کردیم.

  مدیر دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت افزود: هم اکنون 500 واحد تولیدی در سطح کشور با گردش مالی سالیانه شش میلیارد دلار در عرصه تولید لوازم خانگی فعالیت دارند. در سال گذشته بیش از 9 میلیون دستگاه لوازم خانگی کوچک و بزرگ در کشور تولید شد و هدف گذاری امسال بر رسیدن این رقم به 12 میلیون دستگاه است.

  گردان تصریح کرد: خوشبختانه با خودباوری و تلاش صنعتگران داخلی، امروز شاهد حضور تولیدات داخلی در بازارهای بین المللی هستیم و نمونه آن قرارداد امروز نیکسان با شرکت سوزوکی است.

  افزایش 37 درصدی تولید لوازم خانگی در 5 ماهه امسال

  وی با بیان اینکه در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تولید لوازم خانگی 37 درصد رشد داشته ایم، اظهار کرد: باتوجه به جهش تولید لوازم خانگی در برخی واحدهای تولیدی، نیاز به مواد اولیه بیشتر شده است و ما در وزارت صنعت براساس خودباوری و عزمی که در جوانان و مدیران صنایع وجود دارد در مسیر توسعه و بالندگی صنعت حرکت خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد صنایع ما کمبود مواد اولیه را احساس کنند.

  گردان گفت: موفقیت های یاد شده علیرغم تحریم های ظالمانه و تلاشی که دشمن برای انسداد مسیر پولی و مالی کشور ایجاد کرده در سایه تکیه بر توانمندی داخلی حاصل شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر