فروشگاه ویندوز ۸ تعطیل می شود

عصر کالا- اگر چه مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز ۸.۱ را از اوایل سال جاری میلادی محدود کرده و وارد دوره پشتیبانی محدود ۵ ساله شده، اما قرائن حاکیست این ویندوز به زودی باز هم محدودتر خواهد شد.

فروشگاه ویندوز ۸ تعطیل می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، مایکروسافت تا به امروز عرضه برنامه های قابل استفاده در فروشگاه ویندوز 8 را ممکن کرده بود و فعلا نیز به علاقمندان امکان می دهد تا برنامه های جدید ویندوز فون 8 را دریافت و نصب کنند.

  اما این شرکت امروز اعلام کرد که اگر چه از برنامه های موجود در فروشگاه اینترنتی خود پشتیبانی می کند، اما از اول جولای سال 2023 عرضه هرگونه به روزرسانی برای برنامه ها و نرم افزارهای موجود در فروشگاه ویندوز 8.1 متوقف می شود.

  ضرب الاجل تعیین شده برای ویندوز فون 8 زودتر است و قرار است عرضه به روزرسانی برای برنامه های سازگار با این نسخه همراه از ویندوز در اول جولای سال 2019 متوقف گردد.

  مایکروسافت همیشه برای افزایش تعداد کاربران و توسعه دهندگان فروشگاه ویندوز 10 در تلاش بوده و به نظر می رسد تعیین این ضرب الاجل ها با تلاش برای افزایش محبوبیت و تعداد کاربران ویندوز مذکور نیز مرتبط است.

  علاوه بر این از تاریخ 31 اکتبر سال جاری میلادی هیچ برنامه یا نرم افزار جدیدی در فروشگاه های ویندوزهای 8 و 8.1 پذیرش نمی شود. البته عرضه کنندگان برنامه های فعلی می توانند برای آنها نسخه های به روزسان طراحی و عرضه کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر