«هولولنز» مایکروسافت باهوش تر می شود

عصر کالا- مایکروسافت در حال به روزرسانی هدست واقعیت افزوده خود موسوم به «هولولنز» است و قصد دارد با کاشت تراشه ای در این محصول قابلیت خودآموزی آن را ارتقا بخشد.

«هولولنز» مایکروسافت باهوش تر می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از پی سی ورلد، هولولنزهای فعلی برای افزودن اشیای مجازی به دنیای واقعی قابل استفاده هستند، اما افزوده شدن قابلیت خودآموزی باعث می شود بتوان از آنها برای تعامل با اشیای مجازی و پیشبرد امور شغلی استفاده کرد.

  تراشه جدید طراحی شده برای هولولنز مایکروسافت که Holographic Processing Unit یا  HPUنام دارد از فناوری پردازش عمیق شبکه های عصبی پشتیبانی می کند. تراشه مذکور هم قابل برنامه ریزی است و هم می تواند قابلیت های خود را از طریق تعامل با محیط و افزایش توانایی درک خود ارتقا ببخشد.

  HPU با پردازش و تحلیل تمامی اطلاعات محیطی که از طریق حسگرهای خود شامل دوربین مادون قرمز، اندازه گیری، ردگیر حرکت و غیره دریافت می کند، می تواند به طور مستقل و بدون نیاز به اتکا به رایانه های شخصی وظایف محوله را انجام دهد.

  هولولنز از همین طریق می تواند وضعیت اشیا و سطوح واقعی را برآورد کند و برای آنها اشیا و محصولات متناسب مجازی طراحی کند. هنوز اعلام نشده که هولولنز مجهز به این فناوری چه زمانی و با چه قیمتی روانه بازار می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر