همدستی پلیس آمریکا و رژیم صهیونیستی برای هک کردن گوشی ها

عصر کالا- پلیس آمریکا با استفاده از یک ابزار طراحی شده توسط شرکتی فعال در خاک سرزمین های اشغالی فلسطین از دو سال قبل قادر به هک کردن تمامی گوشی های اندرویدی و انواع آیفون بوده است.

همدستی پلیس آمریکا و رژیم صهیونیستی برای هک کردن گوشی ها
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از مهر، اداره پلیس منطقه منهتن نیویورک با انعقاد قراردادی سه ساله با شرکت اسرائیلی Cellebrite به ارزش 200 هزار دلار توانایی استخراج اطلاعات از گوشی های مجهز به دو سیستم عامل اندروید و iOS را به طور کامل به دست آورده است.

  شرکت یادشده نرم افزاری به نام UFED Premium را طراحی کرده که هیچ محدودیتی برای هک کردن انواع گوشی های هوشمند ندارد. این نرم افزار علاوه بر استخراج داده ها قادر به باز کردن قفل گوشی های مختلف هم هست.

  در سال های اخیر اپل و گوگل در تلاش بوده اند با ارتقای رمزگذاری سیستم عامل های خود جلوی سرقت اطلاعات کاربران خود و نقض حریم شخصی آنها را بگیرند. اما ظاهرا شرکت صهیونیستی Cellebrite از این دو غول فناوری جلوتر است.

  Cellebrite تا به حال نام مشتریان خود را افشا نکرده، اما برخی رسانه ها از قرارداد 30 میلیون دلاری اداره مهاجرت و گمرک آمریکا با آن برای استفاده از نرم افزار UFED خبر داده اند. همچنین عربستان سعودی و امارات از مشتریان خدمات این شرکت صهیونیستی هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو