رئیس اتحادیه لوازم خانگی:

مردم واحد‌های صنفی متخلف را معرفی کنند

عصر کالا- رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: متاسفانه حاشیه سود به وجود آمده از کارخانه تا بازار باعث شده که دلال‌ها هر طور که می خواهند قیمت‌ها را بالا و پایین کنند که در این شرایط هم تولیدکننده متضرر خواهد شد و هم خریدار واقعی کالا را با چند برابر قیمت خواهد خرید.

مردم واحد‌های صنفی متخلف را معرفی کنند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از میزان، محمد طحانپور با اشاره به وضعیت دلال بازی‌ها در بازار لوازم خانگی، گفت: متاسفانه حاشیه سود به وجود آمده از کارخانه تا بازار باعث شده که دلال‌ها در سایه بی نظارتی هر طور که بخواهند قیمت‌ها را بالا و پایین کنند که در این شرایط هم تولیدکننده متضرر خواهد شد و هم خریدار واقعی کالا را با چند برابر قیمت خواهد خرید.

  وی افزود: نظارت و تنظیم بازار بر عهده اتحادیه لوازم خانگی نیست، اما با این حال ما تمام تلاش خودرا می‌کنیم که دست دلال‌ها را از بازار کوتاه کنیم. بار‌ها هم اعلام کردیم که اگر خریداران جنسی را با قیمت گران خریداری کردند شکایات خود را به اتحادیه بیاورند تا با دقت تمام بررسی شود.

  رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به افزایش قیمت 20 درصدی کالا‌ها طی چند روز گذشته گفت: افزایش قیمت اخیر با توجه به افزایش نرخ ارز و افزایش چشمگیر مواد اولیه تولید منطقی بوده، اما این حرف به معنای تایید قیمت بازار آزاد یا همان قیمت دلال‌ها نیست. افزایش قیمت منظقی مختص قیمت مصوب کارخانه بوده چنانکه تولیدکنندگان راهی جز افزایش قیمت نداشتند.

  طحان پور ادامه داد: نمیخواهم مردم را مقصر جلوه دهم آنان نیاز به خرید جهیزیه و یا کالا‌های اساسی مورد نیاز خود دارند، اما روی سخن من با افرادی است که در فضای روانی ایجاد شده حل شدند و بدون احساس نیاز، با خرید از دلال‌ها با قیمت بالا، به آشفتگی بازار کمک می‌کنند. ما از مردم می‌خواهیم کالا‌ها را با قیمت مصوب کارخانه خریداری کنند و در صورت تخلف واحد‌های صنفی به اتحادیه لوازم خانگی اطلاع دهند.

  وی تصریح کرد: برخی از نمایندگان مجلس با اطلاعات نا درست جو روانی بیشتری ایجاد می‌کنند. بدون سند و مدرک می‌گویند فلان کارخانه احتکار کرده است. بنده می‌گویم اگر احتکار است و شما می‌دانید آدرس محل احتکار را بدهید.

  رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پایان با اشاره به وظیفه مهم رسانه‌ها در جنگ اقتصادی کشور، گفت: خبرنگاران و رسانه‌های داخلی هم اکنون همچون یار وفادار مردم و کشور هستند و می‌دانند که وظیفه خطیری بر دوش آنان است. انتشار اخبار خلاف واقع به صرف ادعای بی پای و اساس برخی از آقایان موجب می‌شود که آشفتگی بازار بیشتر شود. در شرایط فعلی همه باید به کمک یکدیگر جو روانی و تقاضای کاذب را از بازار دور کنیم تا خریدار واقعی با قیمت مناسب به خرید محصولات مورد نیاز خود بپردازد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر