رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مطرح کرد:

تقاضای کاذب واحدهای صنفی لوازم خانگی

عصر کالا- رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ادعای فروشندگان مبنی بر عرضه قطره‌چکانی لوازم خانگی از جانب کارخانه‌ها را رد کرد و گفت: تقاضای کاذب در واحدهای صنفی است.

تقاضای کاذب واحدهای صنفی لوازم خانگی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، محمد طحان‌پور اظهار کرد: شرایط جدید کارخانه‌ها باعث شده مغازه‌داران توانایی خرید نداشته باشند چراکه با توجه به اینکه کارخانه‌ها باید مواد اولیه خود را به صورت نقدی تهیه کنند، فروش اعتباری کالا به مغازه‌ها را متوقف کرده‌اند.

  وی ادامه داد: از طرف دیگر فروشندگان نیز به دلیل نوسانات قیمت‌ها، تقاضای خود را بالا بردند اما بدلیل کمبود مواد اولیه، لوازم خانگی کمیاب است.

  رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی توقف فروش لوازم خانگی در شرکت‌های تعاونی ادارات، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها را شاهدی بر ادعای خود مبنی بر فروش نقدی‌ کارخانه‌ها به واحدهای صنفی دانست.

  این اظهارات در حالی است که در ماه‌های اخیر کاهش عرضه لوازم خانگی از سوی تولیدکنندگان بارها خبر ساز شده است، تا جایی که در اواسط مرداد ماه و در پی افزایش 40 درصدی قیمت لوازم‌خانگی و فروش قطره چکانی در این بازار، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد تا کارگروهی برای کنترل و رصد وضعیت بازار لوازم خانگی تشکیل شود و به تولیدکنندگان برای تامین و بهبود این وضعیت مهلت 15 روزه داد.

  همچنین برای پیشگیری از احتکار و انبار لوازم خانگی، مقرر شد دوره زمانی کوتاهی برای فعال شدن گارانتی در نظر گرفته شود. به این ترتیب در صورت عدم استفاده از لوازم خانگی در دوره زمانی مقتضی پس از فروش، گارانتی کالا ابطال می‌شود.

  گزارش‌های میدانی از بازار امین حضور نیز نشان می‌دهد فروشندگان همواره نسبت به کاهش عرضه محصولات از جانب تولیدکنندگان و واردکنندگان اعتراض دارند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر