احتکار لوازم خانگی صحت ندارد

عصر کالا- رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: در حال حاضر تولیدی وجود ندارد که از سوی تولیدکنندگان بخواهد در انبار احتکار شود.

احتکار لوازم خانگی صحت ندارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد طحان‌پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تأکید بر اینکه احتکاری برای کالا‌های تولید داخل وجود ندارد، اظهار کرد: هم اکنون تولیدکنندگان داخل به سبب افزایش مواد اولیه، با مشکل تأمین موادی همچون آهن، آلومینیوم و غیره روبه‌رو هستند چرا که ارزی به این کالاها اختصاص نمی‌یابد و تولیدکنندگان مجبورند با ارز آزاد کالا از بازار تهیه کنند و به همین دلیل قیمت جنس‌های خود را افزایش و عرضه را کاهش دادند.

  طحان‌پور تصریح کرد: زمانی که در اقتصاد، قیمت تمامی اقلام افزایش می‌یابد و از طرفی واردات به سبب نوسان نرخ ارز انجام نمی‌شود بدیهی است که این موضوع بر تولید داخل اثرگذار خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: اختفای کالا در بازار انجام می‌شود

  به گفته وی، اگرچه شنیده‌ها حاکی از آن است که افراد برای خرید لوازم خانگی به بازار هجوم بردند، اما بنده اعتقادی به این امر ندارم.

  رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: در حال حاضر تولیدی وجود ندارد که از سوی تولیدکنندگان بخواهد در انبار احتکار شود چرا که تولیدکنندگان در شرایط کنونی با مشکل تأمین ارز و مواد اولیه مواجه‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر