با وجود همه محدودیت‌ها و مشکلات ثبت شد؛

تداوم روند رو به رشد تولید لوازم‌خانگی در کشور

عصر کالا- بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای امسال تا پایان مهرماه حاکی از تداوم روند رو به رشد تولید انواع لوازم خانگی در کشور است، به‌طوری که در دو بخش ماشین‌لباسشویی و یخچال و فریزر به ترتیب رشدهای ۵۲.۹ درصدی و ۲۴.۶ درصدی به ثبت رسید.

تداوم روند رو به رشد تولید لوازم‌خانگی در کشور
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرکالا» به نقل از ایرنا، در این مدت یک میلیون و 168 هزار و 700 دستگاه یخچال و فریزر در کشور تولید شد. مقایسه این رقم با تولید 938 هزار و 200 دستگاهی هفت ماهه پارسال حاکی از ثبت رشد 24.6 درصدی است.

  در بخش ماشین‌لباسشویی نیز کارخانجات داخلی توانستند در مدت یاد شده 549 هزار و 600 دستگاه تولید داشته باشند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (تولید 355 هزار و 300 دستگاه) رشد چشمگیر 52.9 درصدی نشان می‌دهد.

  در این مدت اما تولید کولر آبی با افت 18.1 درصدی مواجه شد و به 697 هزار و 500 دستگاه رسید.

  آن‌طور که «محمدرضا شهیدی» دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور آمار داده، در هفت ماهه امسال 650 هزار دستگاه تلویزیون در کشور تولید شد که حاکی از رشد 30 درصدی در همسنجی با پارسال است.

  به گزارش ایرنا، تولیدکنندگان در ماه‌های گذشته با وجود همه مشکلات از جمله کمبود تخصیص ارز و دشواری‌های تهیه مواد اولیه، با رشد تولید مواجه بودند و امروز به هیچ عنوان کمبودی در سمت عرضه وجود ندارد.

  مطابق اعلام کارشناسان، کارخانجاتی داریم که در هفت ماهه امسال 100 درصد به تولیدات‌شان نسبت به مدت مشابه پارسال اضافه شده است، یا برای نخستین بار دو شرکت صاحب‌نام داخلی خط تولید ماشین ظرف‌شویی را در کشور راه‌اندازی کردند.

  روند کاهشی نرخ ارز در روزهای گذشته متاثر از اتفاقات بین‌المللی و مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا، انتظار کاهشی شدن قیمت‌ها در برخی بازارها را به وجود آورد، در عرصه لوازم‌خانگی اما کارشناسان معتقدند در صورت تثبیت نرخ ارز و با وقفه‌ای چندماهه، کاهش قیمت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر