قیمت لوازم‌خانگی ایرانی و خارجی

عصر کالا- قیمت انواع لوازم خانگی در بازار بسته به نوع برند،کیفیت، ایرانی یا خارجی بودن متفاوت است. برندهای خارجی غالبا قیمت بیشتری نسبت به برندهای ایرانی دارند و محصولات ایرانی به‌طور نسبی از تقاضای بیشتری برخوردارند.

قیمت لوازم‌خانگی ایرانی و خارجی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، بازار لوازم خانگی از جمله بازارهایی است که همواره مورد توجه عموم قرار دارد و مردم تغییر و تحولات قیمتی آن را زیر ذره بین می برند.  

  در هفته‌های گذشته صحبت‌هایی مبنی بر افزایش قیمت انواع لوازم خانگی مطرح و گفته شد که با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه، نرخ لوازم خانگی افزایش می‌یابد، چراکه افزایش قیمت فولاد و پتروشیمی در چند وقت اخیر از جمله دلایلی است که انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی برای گران شدن لوازم خانگی مطرح کرده است. این در حالی است که فروشندگان نسبت به کمبود تقاضا در بازار گله‌مند و معتقد هستند که بازار شرایط افزایش قیمت را ندارد، چرا که منجر به کاهش بیشتر تقاضا در بازار لوازم خانگی می‌شود.  

  یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، گاز، جاروبرقی، آبمیوه‌گیری، چرخ گوشت، مایکروفر، چای ساز، سرخ‌کن و اتو از جمله اصلی‌ترین لوازم خانگی محسوب می شوند. لوازمی که این روزها تنوع بسیار زیادی در بازار دارند و بسته به امکانات و نوع برند، با قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

  با توجه به اینکه برندهای خارجی لوازم خانگی رنج قیمتی بالاتری دارند، تقاضا برای خرید این برندها پایین‌تر از برندهای ایرانی است.

  بر اساس مشاهدات میدانی از بازار لوازم خانگی در پایتخت، قیمت‌ها بدین شرح است:

  اجاق گاز در بازار لوازم خانگی رنج قیمتی از حدود 550 هزار تا شش میلیون تومان دارد که برندهای خارجی اغلب از یک میلیون و 500 هزار تومان به بالا قیمت دارند.

  ماشین لباسشویی نیز بسته به مدل، کیفیت و میزان کارآیی از حدود 600 هزار تا شش میلیون تومان عرضه می‌شود که برندهای ایرانی از حدود 600 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان قیمت دارند و برندهای خارجی شناخته شده بیش از دو میلیون تومان فروخته می شوند.

  همچنین انواع چرخ گوشت رنج قیمتی بین 400 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان در بازار لوازم خانگی فروخته می‌شود.

  آبمیوه گیری از دیگر لوازم آشپزخانه است که با رنج قیمتی از 150 هزار تا دو میلیون تومان فروخته می شود. آبمیوه گیری‌های خارجی معمولا از 800 هزار تومان به بالا هستند.

  همچنین مایکروفر از دیگر وسایل پخت و پز است که طی سال های اخیر جایگاه خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده است و رنج قیمتی از حدود 500 هزار تا دو میلیون تومان دارد.

  یخچال و فریزر نیز در مدل های گوناگون از حدود یک میلیون تومان شروع می‌شود و تا حدود 20 میلیون تومان در بازار لوازم خانگی عرضه می‌شود. برندهای خارجی معمولا بیش از سه میلیون تومان قیمت دارند.

  قیمت اتو نیز از حدود 80 هزار تا یک میلیون تومان است.

  همچنین سرخ‌کن ازحدود قیمت 500 هزار تا حدود دو میلیون تومان عرضه می‌شود. سرخ کن‌ها در برندهای خارجی بیش از یک میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارند.

  جاروبرقی نیز در انواع مختلف از حدود 200 هزار تومان تا دو میلیون تومان در بازار لوازم خانگی مشاهده می شود که جارو برقی‌های خارجی از 800 هزار تومان به بالا قیمت دارند.

  انواع چایساز هم از حدود 250 هزار تومان شروع می شود و به حدود 600 هزار تومان می رسد.

  زودپز و پلوپز نیز رنج قیمتی از 150 هزار تا حدود 900 هزار تومان دارند.

  البته این قیمت‌ها کلیت نرخ‌هایی است که در بورس فروش لوازم خانگی مشاهده شده و قیمت‌های کف و سقفی که برای هریک از لوازم خانگی آورده شده، می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر