اپل هدست واقعیت افزوده می سازد

عصر کالا- به نظر می رسد اپل مشغول ساخت هدست واقعیت افزوده بوده و اسنادی از سیستم عامل «آی او اس۱۳» نشان دهند پشتیبانی این سیستم عامل از هدست واقعیت افزوده است.

اپل هدست واقعیت افزوده می سازد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از مهر، مدتها است که شایعاتی درباره هدست واقعیت افزوده اپل منتشر می‌شود. اکنون برخی وب سایت‌ها ادعا می کنند اسنادی مبنی بر قابلیت های داخلی iOS13 را مشاهده کرده اند که نشان از پشتیبانی هدست واقعیت افزوده دارد.

  آنها به برنامه STARTester اشاره می کنند که می تواند درحالت نصب شده روی سر، یک پوسته «StarBoard» برای برنامه های واقعیت افزوده استریو و کدهای مرجع به حالت ها، نمایش ها و صحنه های خاص تغییر کند. این فناوری حتی دارای یک نام رمزی برای دستگاه (Garta) ارائه می کند که احتمالا به پروژه T288 مربوط است.

  قبلا گزارش هایی درباره پروژه های اپل منتشر شده بود. در سال 2018 نیز شایعات حاکی از آن بود که این شرکت مشغول ساخت یک دستگاه واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده با نمایشگر 8K برای هر چشم است. اما گزارش های اخیر نشان می دهد این هدست احتمالا به آیفون وابسته است.

  طبق گزارش های مختلف این هدست احتمالا در 2020 میلادی عرضه شود. بنابراین ارجاعات موجود در iOS13 نیز قابل قبول به نظر می رسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر