رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه :

قیمت آیفون‌ ۷ حبابی است

عصر کالا- رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه با تاکید بر اینکه قیمت تلفن‌های همراه آیفون ۷ و +۷ عرضه شده در بازار ایران کاذب است، گفت: منتظریم این محصولات نوبرانه اپل از مبادی قانونی وارد شوند وبه قیمت متعادلی برسند.

قیمت آیفون‌ ۷ حبابی است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایسنا ، ابراهیم درستی  در مورد فروش تلفن‌های همراه آیفون 7 و +7 با قیمت‌های نجومی و دور از انتظار در بازار تهران و نیز واردات قاچاق این محصولات، تصریح کرد: توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به 17 شرکت مجوز ثبت سفارش تلفن‌های همراه آیفون داده شده به اخیرا نیز 8 شرکت دیگر به این لیست اضافه شده‌اند و امیداریم با واردات این محصولات از مبادی قانونی شاهد تنگ شدن عرصه بر قاچاقیان و قاچاق شویم.

  وی با اشاره با اینکه در حال حاضر قیمت آیفون‌های 7 و +7 موجود در بازار کاذب بوده و دارای حباب است، بیان کرد: باید شرکت‌هایی که مجوز ثبت سفارش گرفته اند به منظور واردات این کالا اقدام کنند تا سهم بازار را به دست آورند.

  رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه در مورد علت عدم برخورد با  عرضه قاچاق آیفون‌های 7 و +7 در بازار تهران اظهار کرد: اگر به صورت غیراصولی با این مسئله برخورد کنیم قاچاق این محصول به زیر پوست بازار می‌رود و به شیوه‌های زیرزمینی خرید و فروش می‌شود. از مردم درخواست می‌کنیم که اگر عجله ندارند در مورد خرید این مدل کالا صبر پیشه کرده و از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب محصول خود را خریداری کنند.

  درحالی تنها چند روز از عرضه تلفن های همراه آیفون 7 و +7 می‌گذرد که شاهد اختلاف فاحش و قابل تامل قیمت این کالا در بازار تهران نسبت به سایت APPLE هستیم؛ به گونه‌ای که جولان فاجعه‌بار و بازار سیاه آیفون‌های 7 و +7 در بازار تهران در حالی رخ داده است که از ماه‌ها قبل وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت پس از ارائه مجوز به برخی نمایندگی‌ها به منظور ثبت سفارش واردات گوشی‌های آیفون، بازار این محصول را کنترل کند. اختلاف کم‌قیمت ترین محصول جدید آیفون تحت عنوان آیفون 7 با میزان حجم 32 گیگابایت در بازار ایران با سایت اپل حدود دو میلیون تومان است، چرا که این محصول در بازار داخلی به قیمت چهار میلیون و 300 هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که در سایت اپل قیمت 649 دلار، معادل حدود دو میلیون و 300 هزار تومان دارد.

  اما در مورد با ارزش ترین محصول فعلی آیفون در بازار ایران باید به عرضه  Iphone7 Jet Black با میزان حجم 256 گیگابایت اشاره کرد که در بازار داخلی قیمتی معادل 11 میلیون و 800 هزار تومان را به خود اختصاص داده در حالی که این محصول در سایت اپل 849 دلار، معادل سه میلیون و 100 هزار تومان قیمت دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر