تلویزیون‌های QLED سامسونگ با تاییدیه حجم رنگ ۱۰۰ درصدی راهی بازار می‌شوند

عصر کالا- سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد تلویزیون‌های QLED سال ۲۰۱۷ این شرکت، که برای اولین بار در نمایشگاه CES ۲۰۱۷ معرفی شدند، موفق به دریافت تاییدیه از انجمن جهانی آزمایش و تایید صلاحیت VDE یا Verband Deutscher Elektrotechniker شده است.

تلویزیون‌های QLED سامسونگ با تاییدیه حجم رنگ ۱۰۰ درصدی راهی بازار می‌شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرکالا» به نقل ازدیجی کالا,به خاطر توانایی و تخصص این شرکت در تولید حجم رنگ 100 درصدی در تلویزیون‌های QLED سامسونگ اهدا شده است. تاییدیه VDE برای تلویزیون‌ها بر اساس آزمایش‌های صنعتی و تست‌های دقیق حجم رنگ صادر شده ‌است. این تاییدیه ادعای سامسونگ مبنی بر تولید بالاترین حجم رنگ در تلویزیون‌های موجود در بازار را تصدیق می‌کند و نشان می‌دهد تلویزیون‌های QLED بالاترین کیفیت تصویر را به مخاطب خود عرضه می‌کنند.

  حجم رنگ که دقیق‌ترین استاندارد برای نمایش رنگ‌هاست، دو المان مختلف را در تلویزیون‌هایی با حجم رنگ سه‌بعدی می‌سنجد. این دو المان وسعت رنگ (Color Gamut) و سطح روشنایی هستند. وسعت رنگ بیشترین میزان رنگی را که یک تلویزیون‌ می‌تواند به صورت فیزیکی نمایش دهد بیان می‌کند و سطح روشنایی بالاترین میزان روشنایی در یک تلویزیون را مشخص می‌کند. هرچه وسعت رنگ و سطح روشنایی بیشتر باشد، حجم رنگی در تلویزیون بیشتر خواهد بود. تلویزیون‌های QLED سامسونگ حجم رنگی بسیار بالایی دارند که باعث می‌شود تصاویر واقعی‌تر با جزئیات و دقت بیشتر باشند. همچنین تصاویر HDR را بصورت زنده‌تر، دقیق‌تر و با بالاترین کیفیت ممکن در صحنه‌های روشن و تاریک به کاربران نشان می‌دهند.

  samsung-qled-tv

  یکی از مدیران ارشد سامسونگ در زمینه نمایشگرها، در مورد تلویزیون‌های QLED و کسب تاییدیه VED چنین می‌گوید: « اینکه سامسونگ توانسته تاییدیه «حجم رنگی 100 درصد» را کسب کند، نشان می‌دهد تلویزیون‌های QLED سامسونگ از قدرت بالایی برخوردارند و انقلابی در زمینه تصویر به وجود آورده‌اند. در مقام شرکتی که 11 سال متوالی است به عنوان شماره یک بازار تلویزیون دنیا فعالیت می‌کند، سامسونگ همچنان به پیشروی و رهبری خود در این بازار ادامه می‌دهد و قصد دارد دنیایی از نمایشگرهایی با فناوری کوانتوم دات را پایه‌گذاری کند تا بالاترین کیفیت تصویر به مخاطب منتقل شود.»

  علاوه بر این موضوع، تلویزیون‌های QLED می‌توانند ناآشکارترین اختلاف‌های رنگی را به راحت‌‌ترین حالت به تصویر بکشند، این موضوع در تلویزیو‌های با حجم رنگ دوبعدی به سادگی اتفاق نمی‌افتد. بنابراین، رنگ‌ها و تصاویر دقیقا با همان کیفیت مقابل دوربین کارگردان به کاربر منتقل می‌شود تا بیننده بهترین حس را هنگام تماشای محتوای HDR داشته باشد.

  عموما در تلویزیون با افزایش روشنایی تصویر، قدرت تولید و تبدیل رنگ کاهش پیدا می‌کند که این امر در تلویزیون‌های معمولی منجر به اعوجاج رنگ می‌شود. به عنوان مثال رنگ زرد می‌تواند به رنگ نارنجی یا قرمز به تصویر کشیده شود. سامسونگ در تلویزیون‌های QLED این مشکل را به راحتی و برای اولین بار در صنعت تلویزیون دنیا حل کرده است. این تلویزیون‌ها با اینکه روشنایی‌شان 1500 تا 2000 نیت (Nit) است، اما صد درصد رنگ‌های محتوای در حال پخش را به تصویر می‌کشند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر