نمایش ۲میلیارد پیکسل خود نورده OLED ؛

راهرویی از تصاویر ویدئویی با نمایشگرهای منعطف و بدون قاب

عصر کالا- دره کنیون (Grand Canyon) ساخته شده با پنل‌های منعطف و بدون قاب OLED ال‌جی بازدیدکنندگان نمایشگاه CES را شگفت‌زده کرد.

راهرویی از تصاویر ویدئویی با نمایشگرهای منعطف و بدون قاب
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، ساختار منحصربه‌فرد پنل‌های OLED ال‌جی به خاطر منعطف بودن، بازدیدکنندگان نمایشگاه CES 2018 را شگفت‌زده کرد.

  این پنل های برگرفته از ساختار دره کنیون (Grand Canyon) نزدیک به سه متر ارتفاع دارد و از 246 پنل بدون قاب OLED در آن استفاده شده که به صورت محدب و مقعر در این ساختار قرار گرفته و باعث شدند ده‌ها هزار بازدیدکننده از این نمایشگاه یک تجربه استثنایی از دیدن یکی از عجایب طبیعت داشته باشند.

  ال جی مدعی شده که در فناوری OLED از پیکسل‌های خود نور ده استفاده می‌کند تا کنترل کاملی روی روشنایی تصویر و کیفیت آن به وجود بیاید و به خاطر عدم وجود یک منبع نور مجزا این پنل‌ها بسیار سبک، باریک و منعطف هستند.

  با استفاده از این فناوری، پنل‌های بدون قاب ال‌جی برای امور تجاری بسیار مناسب بوده و می‌توانند با انعطاف‌پذیری خود کاملا مطابق نیاز شخصی‌سازی شوند. این کار باعث شده تا این پنل‌ها علاوه بر تبدیل شدن به یک اثر هنری، یک تابلوی تبلیغاتی بسیار کاربردی باشند.

  دره کنیون (Grand Canyon) ساخته شده با پنل‌های OLED ال‌جی از 90 پنل مقعر و 156 پنل محدب بدون قاب تشکیل شده است. بازدیدکنندگان نمایشگاه CES2018 می‌توانند در راهروی پیچ و خم دار 28 متری این ساختار حرکت کرده و جذابیت تصویر تولید شده توسط 2 میلیارد پیکسل خود نورده OLED را تجربه کنند.

  این تجربه ویدئویی خارق‌العاده که صحنه‌های طبیعی تاثیرگذاری مثل جنگل، قطب، آبشار، کولاک و غیره را به نمایش می‌گذارد و به وسیله صدای Dolby Atmos که در تلویزیون‌های 2018 ال‌جی به کار گرفته شده است، تجربه دیدن این تصاویر را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

  در این صفحه‌نمایش‌ تصویری از رنگهای مشکی مطلق و سایر رنگها بدون افت کیفیت در هر زاویه ای دیده می شود و امکان روشن و خاموش کردن هر پیکسل به صورت مجزا از طریق فناوری OLED وجود دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر