فروش ۱۰۷ میلیون گوشی ۵G در ۹ ماهه اول سال ۲۰۲۰

عصر کالا- سازمان ارتباطات چین اعلام کرد که در ۹ ماهه اول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۷ میلیون گوشی ۵G در این کشور به فروش رسیده است.

فروش ۱۰۷ میلیون گوشی ۵G در ۹ ماهه اول سال ۲۰۲۰
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ماه سپتامبر بود که فناوری 5G در کشور چین به طور رسمی به بهره برداری رسید و برای استفاده عموم مردم در دسترس قرار گرفت. از آنجایی که این فناوری سرعتی چند برابر بیشتر از فناوری 4G دارد، عموم شهروندان چین ترجیح دادند گوشی قدیمی خود را تعویض و یک گوشی که از فناوری 5G پشتیبانی می‌کند را خریداری کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده ظاهرا شرکت‌های چینی سازنده تلفن همراه در 9 ماه اول سال 2020 و با وجود شیوع ویروس کرونا در این کشور، توانسته‌اند حدود 107.7 میلیون گوشی با فناوری 5G به فروش برسانند. این میزان فروش چیزی حدود 48 درصد از فروش کل گوشی‌های هوشمند در کشور چین است.

  علاوه بر این سازمان ارتباطات چین اعلام کرده که حدود 92 درصد از کل گوشی‌های تولید شده جا به جا شده 5G در چین، توسط شرکت‌های چینی طراحی شده‌اند؛ از نظر تعداد نیز باید گفت که در ماه گذشته حدود 23.3 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در چین عرضه شده که در این میان 22 میلیون گوشی با فناوری 4G و 14 میلیون با فناوری 5G هستند.

  -

  تاثیرات کرونا بر بازار گوشی هوشمند چین
  اما در صورتی که نگاهی کلی‌تر به میزان فروش گوشی در چین داشته باشیم، میزان گوشی‌های فروخته شده در این کشور در 9 ماه اول سال 2020 نسبت به همین بازه در سال گذشته، چیزی حدود 21 درصد کاهش داشته است که علت آن چیزی جز شیوع ویروس کرونا در این کشور و کاهش میزان درآمد شهروندان چینی است.

  با این حال هنوز فناوری 5G صرفا در چند کشور دنیا برای بهره برداری عمومی آماده شده است و در صورتی که فناوری 5G در بیشتر کشور‌های دنیا توسعه پیدا کند، باید شاهد افزایش تولید و فروش گوشی‌های پشتیبانی کننده از این قابلیت باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر