رشد ۳۰ درصدی درآمد هوآوی برخلاف تحریم های آمریکا

عصر کالا- هوآوی به‌رغم تحریم‌های آمریکا توانسته است با شرکت های بزرگ مخابراتی جهان قرارداد اینترنت نسل پنجم امضا کند.

رشد ۳۰ درصدی درآمد هوآوی برخلاف تحریم های آمریکا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از ایلنا، شرکت هوآوی در نیمسال اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان 30 درصد افزایش درآمد داشته است. این در حالی است که آمریکا علیه این شرکت تحریم های سنگینی اعمال کرده است.

  در سه ماهه اول سال جاری میلادی نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، این شرکت به میزان 40 درصد رشد درآمدی داشت و توانست آن را به مقدار 26 میلیارد دلار برساند.

  این شرکت اعلام کرده است که 50 قرارداد اینترنت نسل پنجم با 28 اپراتور موبایل در اروپا به امضا رسانده است.

  «رن ژنگفی» مدیرعامل هوآوی اعلام کرده است که به‌رغم تحریم‌ها این شرکت با رشد درآمد و سود دهی همراه بوده است.

  شرکت هوآوی به اتهام جاسوسی برای دولت چین توسط آمریکا به عدم تجارت با شرکت های آمریکایی محکوم شد. این شرکت همواره اتهامات آمریکا را رد کرده است.

  این شرکت که در هفته گذشته توانست آزادی‌های بیشتری را برای تجارت با آمریکا کسب کند همزمان در حال تلاش برای باز کردن دوباره بازار خود در آمریکاست.

  استرالیا و ژاپن تا کنون به هوآوی بر طبق تحریم‌های آمریکا اجازه فعالیت نداده‌اند در حالیکه هند اخیرا با این شرکت قرارداد اینترنت نسل پنجم را امضا کرده است.

  پیش از این آمریکا و اسپانیا به این شرکت اجازه نصب و راه‌اندازی تجهیزات جی 5 را داده بودند. همینطور در ماه جاری میلادی، برزیل اعلام کرد که اجازه فعالیت به شرکت هوآوی را خواهد داد.

  همینطور هوآوی با شرکت «ام تی اس» یکی از اپراتورهای تلفن همراه در روسیه در حال بستن قرارداد اینترنت نسل پنجم است. در ماه ژوئن نیز این شرکت با عربستان سعودی قرارداد نصب و راه اندازی اینترنت نسل پنجم را امضا کرد

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر