اپل راه نفوذ پلیس به آیفون را بست

عصر کالا- اپل توانسته است در آخرین نسخه از سیستم عامل آی‌اواس دسترسی تمامی ابزارهای نفوذ به گوشی‌های آیفون را به شدت محدود و قطع کند.

اپل راه نفوذ پلیس به آیفون را بست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایسنا، با توجه به آنکه این روزها مساله محافظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران و همچنین امنیت سایبری از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، حالا شرکت اپل نیز تصمیم گرفته است به ارتقای امنیتی گوشی‌های هوشمند خود بپردازد و بدین منظور مدعی شده است که توانسته دسترسی هر گونه شخص و نهاد امنیتی و قضایی را در آخرین نسخه از سیستم عامل آی‌اواس ( iOS) به شدت محدود و قطع کند به گونه‌ای که حتی پلیس نیز همچون قبل قادر نخواهد بود از طریق ابزارهای رایج و متداول خود نظیر GrayKey استفاده کند.

  در گزارش وب سایت BGR که برای نخستین بار مجله فوربز از آن خبر داد، آمده که اپل موفق شده است تمامی ابزار و تکنیک‌های هک و نفوذ به گوشی‌های آیفون را به طور کامل از دسترس خارج کند تا نهادهای امنیتی و پلیس نیز نتوانند بدون اجازه کاربران به حریم خصوصی کاربران آیفون راه پیدا کنند.

  تاکنون بسیاری از نیروهای پلیس و دستگاههای قضایی در ایالات متحده آمریکا از ابزارهای متعددی که مشهورترین آن GrayKey نام دارد، استفاده می‌کردند تا از اطلاعات کاربران مورد نظر خود جاسوسی کرده و به حریم خصوصی آنها وارد شوند.

  حالا اپل با این کار به همه اثبات کرده است که حفظ حریم خصوصی کاربرانش و ارتقای امنیت سایبری برای این شرکت آمریکایی همچنان در اولویت نخست قرار دارد و در این رابطه با هیچ کدام از نهادهای قضایی و حکومتی راه نخواهد آمد.

  به گفته یکی از مقامات فعال در سازمان پلیس شهر روچستر در ایالت مینسوتا، پس از انتشار نسخه iOS 12، این ابزار مورد استفاده توانایی و قابلیت‌های خود را برای استخراج اطلاعات موردنیاز پلیس از دست داده است و فقط می‌تواند به صورت کاملا جزئی اطلاعات اندک و مختصری را از آیفون بیرون بکشد که اهمیت چندانی برای پلیس و نیروهای قضایی و امنیتی نخواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر